Čo robiť v 40-ke, aby ste si mohli užívať zdravie bez liekov aj v 65-ke?

Ako si predstavujete váš život na dôchodku? Chcete sa po A) hrať s vnúčatami, chodiť na výlety a užívať si zaslúžený oddych a zdravie bez liekov, alebo po B) chcete sa trápiť so zdravým a nedokázať si užiť ani jednu z týchto aktivít? Bohužiaľ, väčšina ľudí skončí pri možnosti B). Nie preto, že by chceli, ale preto, že nevedia, čo majú robiť, aby boli zdraví. Väčšina z nich rieši problémy až vtedy, keď je oheň na streche. Idú k doktorovi, dostanú najprv jedny lieky, potom ďalšie… Až kým úplne nezabudnú na to, aký je to vlastne pocit byť zdravý. V tomto článku vám ukážem, čo môžete začať robiť už dnes, aby ste si mohli v budúcnosti užívať strieborný vek naplno a boli zdraví aj bez liekov.

Skutočne žijete zdravo?

Vo videu sú znázornené 2 možnosti každého z nás = vitalita alebo nemoc. Pokiaľ si myslíte, že sa vás to netýka, zamyslite sa nad tým, či náhodou nepatríte do skupiny ľudí, ktorí riešia problémy až keď je oheň na streche. Ako sú na tom teraz vaši rodičia, starí rodičia? Zaradili by ste ich do skupiny A), alebo skupiny B)? Ste dnes zdravší, ako boli oni vo vašom veku? Žijete zdravšie?

Bohužiaľ, prieskumy o zdravom životnom štýle hovoria, že vo všeobecnosti dnes žijeme menej zdravo, ako naši rodičia či starí rodičia. Menej sa hýbeme, jeme menej kvalitné, priemyselne spracované potraviny.

Dobrá správa je, že máte stále na výber. Stále pre seba môžete niečo spraviť, aby ste sa dostali z možnosti B) na možnosť A). Aj vaši rodičia ju ešte majú.

Ako? Odpoveď sa skrýva na vašom tanieri.

Dôležitá zložka potravy, na ktorú sa zabudlo

V článku „Moderné potraviny vám škodia! Čo hovoria odborníci?“ sme sa venovali tejto problematike podrobnejšie. Dnešná rýchla doba si vyžiadala, aby boli potraviny priemyselne spracované. Aby ich bolo viac a aby boli lacnejšie. Voľne žijúce zvieratá majú dostatok pohybu a jedia čerstvú trávu. Tie priemyselne chované sa kŕmia zmeskou a pohybujú sa len toľko, koľko im dovolí klietka. A keďže samotné zvieratá nežijú zdravo, ani produkty z nich už nie sú zdravé.

Takže ak nekupujete mäso, vajíčka a mlieko z domáceho chovu, prakticky nemáte ako dodať vášmu telu všetky látky, ktoré potrebuje. Aj taká je doba, v ktorej žijeme. Našťastie existujú spôsoby, ako si tieto živiny do tela doplniť a byť opäť zdravý. Ja sa odvolávam na lekárov, ktorí sa venujú prevencii zdravia celý život – majú už okolo 70 rokov a za sebou bohatú prax. Sú to:

1, Prof. Dr. Paul Clayton
2, Prof. MVDr. Jiří Ruprich, CSc.
3, Prof. MUDr. Zdeněk Zadák, CSc.
4, Prof. Dr. Václav Větvička, PhD.
5, MUDr. David Frej

a ďalší, ktorí sa zaoberajú prevenciou zdravia a výživou. Ak vás táto problematika zaujíma viac, prečítajte si článok: „Moderné potraviny vám škodia! Čo hovoria odborníci?“.

Nedostatok Omega 3 kyselín spôsobuje, že naše bunky nedokážu prijímať živiny pre správne fungovanie nášho tela

Vo videu nižšie uvidíte 2 bunky – naľavo chorá, napravo zdravá. Všimnite si, že choré, resp. v dnešnej dobe „bežné“ bunky, majú zníženú funkciu prijímania živín. Spôsobuje ju nepomer mastných kyselín omega 6 : omega-3, ktorý je zapríčinený najmä nedostatkom omega 3 kyselín v priemyselne spracovanej potrave, ktorú jeme.

Všimnite si, ako to ovplyvňuje všetky funkcie v našom tele. Od funkcie mozgu a orgánov, cez kĺby a svaly, až po zdravie pokožky a vlasov.

Priepustnosť bunkovej membrány – Čo sa stane, keď naše bunky nedokážu správne prijímať živiny?

Bunková membrána zjednodušene funguje ako také sitko. Čím väčšie medzery, tým viac živín cez ne prejde (von aj dnu).

1. Vynikajúca priepustnosť buniek

Cez dobre priepustné sitko prejdú živiny rýchlo, vstrebú sa, bez problémov vyplavia odpad. (Znázornené zelenou farbou).

Bunková membrána - výborné - zdravie bez liekov

2. Dobrá priepustnosť buniek

Menšie medzery znamenajú, že sa vstrebe menej živín a menej odpadu sa z buniek vyplaví von. V praxi si to môžete predstaviť, ako by ste z každého jedla, ktoré si pripravíte, mohli zjesť iba polovicu. (Žltá farba)

Bunková membrána - dobrá - zdravie bez liekov

3. Zlá priepustnosť buniek

Predstavte si, že idete scediť cestoviny tak, že na spodku hrnca si spravíte malú dierku. Bohužiaľ, takto vyzerá priemerná bunka priemerného človeka v 21. storočí. Vstrebe sa do nej iba minimum živín a odpad sa nemá kadiaľ vyplaviť von. (Červená farba)

Bunková membrána - zlá - zdravie bez liekov

Otestoval som 250 ľudí – Všetci v červených farbách

Na priepustnosť bunkovej membrány a pomer omega 6 : omega 3 sa v mojom okolí otestovalo viac ako 250 ľudí (tabuľka nižšie). Sú tam zastúpené ženy aj muži v mladom veku, na prvý pohľad zdraví ľudia. Najnižšia hodnota, ktorú tam uvidíte je 13:1, najvyššia 25,8:1.

Zdravie bez liekov - výskum - chronicky zapal

Pozrite si priemerné výsledky vašich rovesníkov v tabuľke. Vaše výsledky budú pravdepodobne v podobných číslach. Pokiaľ sa chcete otestovať aj vy, tu je odkaz na nákup testu. Ak bude váš prvý test v norme, firma vám vaše peniaze vráti späť. Najvýhodnejší spôsob, ako si test zakúpiť je, ak si ho kúpite spolu s olejmi. Na vysvetlenie, ako získať test, čo najlacnejšie, som pre vás nahral video.

Výsledky testov sú znepokojujúce! Čo to znamená a ako to zmeniť?

Hladina pomeru omega 6 : omega 3, vyššia ako 4:1, môže spôsobovať vážne zdravotné problémy, ktoré sa spoločne nazývajú chronický zápal. O tom, čo chronický zápal spôsobuje, sa dozviete viac od MUDr. Freja v nasledujúcom videu.

Ako sa vyhnúť chronickému zápalu a doplniť živiny, ktoré nám chýbajú?

Ak sa chcete chronickému zápalu vyhnúť, alebo sa z neho vyliečiť, máte 2 možnosti:

  1. Zmeňte stravu. Varte viac z plodov prírody a domácich výrobkov. Obmedzte sladkosti. Nepite alkohol. Jedzte viac rýb a morských plodov, bohatých na omega 3 mastné kyseliny. Jedzte menej vysoko spracovaných potravín a polotovarov. Znížte príjem potravín bohatých na omega 6 mastné kyseliny, ako sú napríklad slnečnicový olej, kukuričný olej a sójový olej.
  2. Jedzte to, čo doteraz (čo vám chutí) a doplňte to o látky, ktoré vám chýbajú doplnkami výživy. Základnou látkou, ktorá v dnešnej strave chýba sú omega 3 mastné kyseliny. Pozor však na bežné omega 3 doplnky stravy, ktoré poznáte z reklám. (Ak chcete zistiť, aké látky vám v strave chýbajú, odporúčam spraviť si test, ktorý som spomínal vyššie).
  3. Kombinácia oboch

Najúčinnejšie vyrovnáte váš pomer omega 6 : omega 3 mastných kyselín pomocou balančného oleja od firmy Zinzino, ktorý odporúča aj Dr. Paul Clayton (1/100 top doktorov na svete).

Ak si chcete Balance Oil zakúpiť, môžete tak urobiť priamo na tejto stránke. Tlačítko vás presmeruje na eshop výrobcu, takže získate najlepšiu cenu. Najvýhodnejší balíček získate, ak si oleje predplatíte spolu s testami.

Vybrať si môžete z 3 druhov Balance oleja:

BalanceOil+

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem

BalanceOil+ Essent

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem

BalanceOil+ Vegan

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem

Prečo užívať balančný olej, keď v lekárni majú omega 3 doplnky za 5€?

Omega 3 výživové doplnky patria medzi najpredávanejšie doplnky stravy na celom svete. Napriek tomu väčšina z nich neprináša takmer žiadne výsledky. Neobsahujú totiž dôležité látky, ktoré sú potrebné na to, aby sa omega 3 kyseliny v tele aktivovali a priniesli požadovaný efekt. To znamená, že ak si kúpite bežné doplnky stravy s nápisom „Omega 3“, kúpite si v podstate niečo ako gumené cukríky s príchuťou rybaciny. Viac sa dozviete v článku „Prečo samotná Omega 3 neúčinkuje“.

Pokiaľ to so svojím zdravím myslíte vážne, investujte do kvalitných doplnkov výživy značky Zinzino. Dôkazom ich funkčnosti je nespočet pozitívnych ohlasov ľudí z celého sveta. Niektoré z nich nájdete aj na tomto webe v sekcii referencie. Dovolím si tvrdiť, že nebyť týchto olejov, dnes by ste tento článok nečítali – zachránili mi život.

Ak by ste stále zvažovali klasické “Omega 3” cukríky, kúpte si radšej 2-3 konzervy tuniaka. Na vaše zdravie to bude mať podobný efekt.

O tom, či si vyberiete možnosť A) alebo B) rozhodujete práve teraz

O vašom zdraví rozhodujete vy sami. V tomto článku som vám ukázal cestu, ktorou som sa vydal aj ja. Prvý infarkt som mal v 37 rokoch, druhý v 42. Neskôr som začal užívať Balance Oil. Dnes mám cez 60 a moje zdravie je na tom lepšie, ako kedykoľvek predtým, vďaka čomu si môžem svoj život užívať bez obmedzení a s úsmevom na tvári. A to prajem každému z vás. Rozhodnite sa správne.

Vybrať si môžete z 3 druhov Balance oleja:

BalanceOil+

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem

BalanceOil+ Essent

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem

BalanceOil+ Vegan

Najčastejšie kupovaný produkt značky Zinzino.

Teraz vo zvýhodnenom balení s 2 testami.

Mám záujem
Chronický zápal