O mne

Môj príbeh, alebo ako som mal 4 krát šťastie.
Budem ho mať aj nabudúce?

Kto som?

Volám sa Miloš Horvát. Som normálny človek ako každý iný. S radosťami a starosťami. Poznáte to. Žijete si svoj život, pracujete/podnikáte, a popritom riešite svoje problémy. Nikdy som si však nemyslel, že keď budem mať 37 rokov, dostanem infarkt. Nikto to nečaká. Aspoň nie tak zavčasu.

Môj otec v jeho 84 rokoch zomrel na infarkt. Bol to v poradí už druhý či tretí, neviem presne. Mama mala tiež infarkt aj mozgovú príhodu. Moja sestra tiež. No nikto z nich však nie takto skoro. Preto ma to poriadne vyľakalo. Keby som len vedel, že to nebolo posledný krát…

Druhý infarkt prišiel o 5 rokov neskôr, v mojich 42 rokoch. Tak to som už naozaj nečakal. Viete… keď ležíte týždeň na JIS-ke, začnete naozaj rozmýšľať nad svojím životom.

V hlave vám krúžia myšlienky: “To už teraz? Taký mladý? Čo s tým budem robiť?” Vedľa vás leží 25 ročný chalan ktorý, má problémy s cukrovkou a vy si hovoríte: “Prečo v takom mladom veku?”

Prečo to robím?

O 10 rokov neskôr, Valentín, Ja – 52 rokov

Kolaps. Bol som vtedy v kuchyni. Prišlo to z ničoho nič. Všetok ten stres okolo podnikania spôsobil, že som skolaboval, padol na zem a rozbil si lebku. Valentínsku noc som miesto so ženou strávil so záchodovou misou. Celú noc som vracal…

Pri jednej takej návšteve som odpadol druhýkrát. Mal som však šťastie, pretože som dopadol vždy na tvár, takže tie zvratky boli vedľa mňa. Moja liečba bola komplikovaná…

Čakala ma operácia mozgu. Nič príjemné. No viete, čo bolo najhoršie zo všetkých zdravotných problémov? Syndróm vyhorenia.

Mal som 53 a nič ma nebavilo…

Mal som 53 a nič ma nebavilo. 2 roky som užíval lieky. Situácia sa zlepšila. Psychiatrička mi lieky vysadila. Môj problém sa však vrátil, a tak prišli na rad druhé, tretie a napokon štvrté lieky. Vždy rovnako. Poviete si: “Do čerta to sa tých liekov už nikdy nezbavím?”

A tu zrazu stretnete ľudí. Najskôr jedného, o pár mesiacov druhého. Začnú vám hovoriť niečo o doplnkoch výživy. Najskôr tomu nerozumiete. Aký doplnok? Na čo je to dobré? Človek ktorý sa živil tým, že mal pizzeriu vám povie, že tieto a tieto doplnky tvoria 80 % obratu firmy zameranej na prevenciu zdravia.

Mám mu veriť? Nemám mu veriť? Otvorene bol som psychicky na dne… A topiaci sa stebla chytá… Tak som si ich objednal.

Čo spôsobuje chronický zápal?

Takmer som predal firmu

Medzitým, čo som 2 roky bojoval so syndrómom vyhorenia, som sa v roku 2013 poradil s človekom, ktorý mi hovoril aby som sa zbavil mojej firmy, že sa mi uľaví. Zhodím si z krku ten BALVAN čo ma ťaží. Ja som ho poslúchol a mal som celkom 3 ponuky od firiem ktoré mali záujem kúpiť moju firmu. Vydýchol som si. Bol som totiž zadlžený. V roku 2012 mi po kríze a dopade z roku 2008 skrachovala jedna firma a ostali mi po nej dlžoby. V septembri, a to na významný dátum 11. septembra 2014, som sa dohodol s kupcom ktorý mal záujem odkúpiť moju firmu.

Hurá sláva. 16. 9. som sa stretol s človekom, ktorý mi odporučil doplnky výživy. Tak som si ich objednal a začal užívať. Medzitým sa záujemca o kúpu moje firmy však nejak do kúpy nerhnul.

Nečakaný obrat

V novembri prišlo niečo, v čo som už pomaly prestal dúfať. Môj psychický stav sa zlepšil. Kupcovi som povedal, že keď sa k tomu nemá, firmu nepredávam.

Naozaj šťastný koniec. Šťastný aj v tom že môj príbeh píšem v roku 2021, kedy som už na riadnom dôchodku, no pokračujem v podnikaní ďalej.

Stačilo naozaj jediné stretnutie. Jedna dobrá rada. Jeden doplnok výživy. Stretnutie, na ktorom som dostal informáciu, trochu vzdelávania o význame výživových doplnkov, a môj zdravotný stav sa zlepšil.

Zaujímavé je, že v roku 2018 mi jeden z mojich kamarátov povedal: “Vieš Miloš, dobrovolne sa ti priznám, mal si zlé obdobie. Pôsobil si navonok vtedy tak, že keď som ťa stretol v meste, vyhol som sa ti. Bol si hromada nešťastia.”

Šťastiu treba ísť oproti

Od roku 2014 sa vzdelávam v prevencií zdravia. Už nechcem zanechať svoj osud na náhodu a na šťastie. Šťastiu treba ísť oproti. Ja som mal šťastie, no čo ak ho vy mať nebudete?

Nenechávajte svoj osud na šťastie. Myslite na svoje zdravie Popri vzdelávaní som spoznal množstvo firiem a produktov. Začiatkom roka 2020 som sa prvýkrát stretol s termínom CHRONICKÝ ZÁPAL.

Čo všetko som sa dozvedel sa pokúsim popísať na tejto webovej stránke. Za čo všetko môže chronický zápal, ktorý máte možno aj vy v sebe. Drieme vo vás a čaká. Zrazu sa prejaví, a vy budete prekvapený ako som bol ja v mojich 37 rokoch a opakovane v 42.

Radu, ktorá pomohla mne, som sa rozhodol šíriť ďalej

Záver môjho príbehu je, že z vďaky za to, že som sa stretol v roku 2014 s dvomi ľuďmi – najskôr s Luciou a potom s Ľubomírom – ktorí mi pomohli, som sa rozhodol ich radu šíriť ďalej.

Pomáhať ľuďom, ktorí sú v situácii, v akej som bol aj ja. Preto hoci sa ja živým naďalej tým čo som vyštudoval, poskytujem informácie a znalosti, ktoré som získal za posledné roky, ľuďom a informujem ich aby nečakali, že im pomôže ŠŤASTIE, ako pomohlo mne.

Ani mne, ani vám už šťastie nemusí pomôcť, ak so sebou niečo neurobíme. Takže poďme spoločne tomu ŠŤASTIU oproti. Ako? O tom je práve táto stránka.